LİNUX'A GİRDİĞİMDE WİRELESS KAPANIYOR.

'Soru & Cevap' forumunda Kracken_61 tarafından 13 Ekim 2021 tarihinde açılan konu

1. Kracken_61

Kracken_61 New Member

Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle Selamünaleyküm.Bir kaç gün önce linux işletim sistemi kurdum,düşünün sırf kurabilmek için bilgisayara(İntel) format attım UEFI olması için.Neyse linux'u bir şekilde kurdum fakat linux'a girdiğim zaman wireless kendiliğinden kapanıyor.

NOT:Wireless marka ve model:TP-LİNK TL-WN821N (300mbs)

İnternetten birkaç video izledim herkes güncellemeden bahsediyor aslıda herkes aynı şeyi yapıyor herkeste oluyor fakat bende olmuyor.Linux'un içinden bir kaç dosya indirip bir kaç kod yazıp güncelleme yapıyorlar wireless'i taktıkları zaman çalışıyor bende neden olmuyor.3 gündür uğraşıyorum inanın sinirlerim alt üst oldu artık uğraşma hevesim kalmadı buraya gelene kadar inanın çok fazla hata ile uğraştım halletim ama nedense bu hatayı çözemiyorum.

Ve en son izlediğim videoda adamın yaptıklarının aynısını yaptım artık "ifconfig" yazdığımda innet'im 192 ile başlaması gerekirken 127 ile başlıyor yani internet ayarlarımda bozuldu büyük bir ihtimal.Ama anlamadığım konu böyle olmasına rağmen internete girebiliyorum.Fakat bazı kodları yazdığımda ağ bağlantısı bulunamadı diyor.

Ya arkadaş vallahi billahi komik bir durum ya yemin ederim almadığım hata kalmadı canımı sıkan taraf ise bu sorunu çözemeyeceğimi düşünmeye başlamam.Hayatımda hiç bir zaman bu tarz form sitelerine kaydolmadım gerek duymadım çünkü hatalarımın çözümünü bulabiliyordum halledebiliyordum ama cidden şuan durum çok farklı ve artık BİLEN,bu sorunu çözebilecek birisine ihtiyacım var.

Daha önce bu sitede aynı sorun'un başlığı altında ki yazıları okudum onları yaptım yine olmadı şakkkkka gibbiiiiiiiiii.

Uzun lafın kısası linux'umda wireless sorunu var LÜTFEN YARDIM EDİN!!!!! KOSKOCA ÜÇ GÜN BOYUNCA BU HATA İLE UĞRAŞIYORUM.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDER SAYGILARIMI SUNARIM...

Son düzenleme: 13 Ekim 2021

Bu Sayfayı Paylaş